W poszukiwaniu sensu


Od dziecka towarzyszyła mi chęć odkrywania w sobie i dążenia do tego, co przyniesie mi prawdziwą satysfakcję. Nie miałam pojęcia do czego mnie to doprowadzi, ale byłam zdeterminowana żeby próbować. I tak robiłam. Jako mała dziewczynka grałam w siatkówkę, tenisa, grałam na gitarze, keyboardzie, tańczyłam, chodziłam na różne – głównie humanistyczne kółka zainteresowań. Wymieniać mogłabym naprawdę długo. Rodzice wozili mnie z jednych zajęć na drugie i załamywali ręce, ale nikt jeszcze wtedy nie wiedział, że na dzieciństwie się nie skończy😊.

EKSPLOROWAŁAM DALEJ. Studiowałam rzeczy, które mnie nie zachwycały i pracowałam tylko dla pieniędzy. Nie wkładałam w to ani swoich talentów ani swojego pełnego zaangażowania. Skupiłam swoją energię głównie na tym, co lubiłam. Chciałam w tym coś dostrzec, coś z tego stworzyć, zamienić to w coś dla siebie. Chociaż wiele razy słyszałam, że przesadzam, że życie nie jest takie jak mi się wydaje. Mimo wszystko, uparłam się.

Zawsze byłam ciekawa świata i ludzi, lubiłam czytać książki – zachwycało mnie w nich bogactwo języka i precyzja opisu. Lubiłam pisać, docierać do sedna, prowadzić głębokie rozmowy, uprawiać sport, wędrować w górach, lubiłam psychologię, przyglądanie się temu jak funkcjonują ludzie i pracę indywidualną. Ale odkrycie czegoś, co łączyłoby te wszystkie rzeczy albo ich cechy, zajęło mi trochę czasu. Co ciekawe, uratował mnie kryzys. Wtedy najbardziej zaangażowałam się w teoretyczną i praktyczną stronę rozwoju i tak natknęłam się na połączenie głębokich rozmów, skutecznego działania, psychologii i zrozumienia – Coaching.

TO BYŁO TO. Szybko zaczęłam działać, niesiona bardziej intuicyjnym odczuciem niż logiką. Zapisałam się na studia podyplomowe ‘Coaching Profesjonalny’ na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tak odkryłam nie tylko Coaching, ale przede wszystkim swoje powołanie. To do dzisiaj daje mi energię, napęd i niekończącą się ciekawość w odkrywaniu i testowaniu nowych koncepcji, docieraniu do sedna, łączeniu kropek, szukaniu w tym wszystkim prawdziwego znaczenia i praktycznego zastosowania. Bez przerwy nad tym pracuję, w dodatku robię to chętnie.

Chcę dzielić się z Tobą moimi najlepszymi odkryciami. Chcę dać Ci swoją najlepszą wiedzę i pracować nad tym żeby coraz lepiej przekazywać esencję tego czego sama się nauczyłam. Selfmastery.pl ciągle powstaje właśnie po to. Żebyś mógł / mogła wykorzystać te rzeczy najlepiej dla siebie, dopasować je do siebie, dopasować je do etapu drogi na jakim jesteś. Rozwój sam w sobie nie jest tu celem, o ile nie służy temu, co dla Ciebie ma głęboki sens. To tylko narzędzie. Myślę, że wiele osób o tym zapomina. A ja staram się o tym przypominać w swojej pracy z ludźmi. Oczywiście wiem ile siły i odwagi wymaga takie podejście do rozwoju. Ale wiem też jakie to jest uczucie i życzę go każdemu.


Magda Adamczyk
Life Coach