Dziękuję Wam Za Cały 2018 Rok

Ostatni rok był i jeszcze jest dla mnie osobiście dość trudny, ale z drugiej strony wyjątkowo rozwijający fizycznie, mentalnie a nawet duchowo. Dużo nauczyłam się o sobie i o świecie. Chcę dzisiaj powiedzieć trzy rzeczy i nie byłabym sobą gdybym nie wplotła w to też czegoś związanego z rozwojem.

Podziękowanie

Pierwsza rzecz to to, że chcę Wam bardzo podziękować za oglądanie filmów, przesyłanie ich przyjaciołom, rodzinie, dziękuję za wszystkie maile, komentarze, za wsparcie. Jestem za to wdzięczna i widać to nawet w mojej praktyce wdzięczności. Zauważyłam, że w ciągu ostatniego roku dużo rzeczy związanych z moją wdzięcznością dotyczy kanału na YT, mojej pracy, ludzi z którymi pracuję i rozmawiam – to był i jest świetny rok pod tym względem.

Rozwojowa Dieta

Kolejna rzecz to coś co dotyczy rozwoju – nie mogłam sobie darować. Chodzi mi o rozwojową dietę. Chcę Ci zaproponować zawieszenie słuchania, uczenia się o rozwoju, technikach rozwojowych na dwa tygodnie. Chodzi mi o naukę a nie praktykę czyli nie namawiam do przerwania praktyki medytacji, wręcz przeciwnie. Ale zamiast robienia planów na nowy rok i myślenia nad postanowieniami noworocznymi sugeruję refleksję nad tym, co rzeczywiście się zmieniło przez ten mijający rok i jak możesz wykorzystać wszystko to czego się nauczyłeś czy nauczyłaś w dążeniu do swojej wizji. Taki mały remanent. Czemu to sugeruję? Bo myślę, że rozwój ma sens kiedy czasem człowiek obejrzy się za siebie i doceni to co już osiągnął, bo chyba tego nam brakuje. Poza tym chodzi o prawdziwe doświadczenie tych zmian zamiast napychania umysłu informacjami aż do granicy wybuchu. To jest też okazja żeby posłuchać bardziej siebie a nie kolejnej osoby, która powie Ci jak ma być i co masz robić – mówię tu też o sobie. Chodzi o to żebyś nie słuchał nikogo przez ten czas poza sobą. Myślę, że to ma dobry wpływ na rozwój przez zwiększenie Twojej niezależności i polegania głównie na sobie a nie czyichś doświadczeniach, które mogą być pomocne, ale nie mogą zastąpić Twojego własnego doświadczenia a żeby czegoś doświadczyć potrzebujesz przestrzeni. Właśnie dlatego ten dzisiejszy film wygląda tak jak wygląda. Nie chcę żeby był kolejnym sposobem na uzyskanie jakichś konkretnych informacji czy wiedzy. Podsumowując – chodzi o odpoczynek ode mnie i od każdej innej rozwojowej stymulacji zewnętrznej żeby poczuć na własnej skórze owoce swojego własnego rozwoju dzięki swojej własnej pracy w ciągu mijającego roku i zobaczenie co rzeczywiście się zmieniło. To jest przeciwne temu, co robi większość ludzi patrząc tylko w przyszłość i wymyślając kolejne postanowienia, ale osobiście uważam, że potrzebujemy być bardziej strategiczni w tym wszystkim niż tylko co roku postanawiać coś co z poprzednimi postanowieniami nie ma nic wspólnego.

Propozycje Filmów

Ostatnia rzecz, którą chcę powiedzieć dotyczy filmów. Niektórzy z Was proponowali różne tematy filmów w ciągu całego roku, pojawiło się tego sporo i jestem ciekawa, co najbardziej chcielibyście zobaczyć w 2019 r. Jeżeli macie coś takiego wpiszcie w komentarzach do tego filmu, to będzie dla mnie źródło inspiracji, co nie znaczy, że wszystkie filmy z komentarzy powstaną. Raczej traktuję to właśnie jak inspirację, bo rzeczywiście mam rozplanowaną dość długą listę tematów, które będę chciała poruszyć w 2019 r., ale jeżeli pojawi się coś naprawdę ciekawego to na pewno zrobię taki film. Zależy mi żeby zobaczyć, co będzie dla Was najbardziej pomocne w kontynuowaniu drogi do mistrzostwa w mądry sposób, bo to jest jednak maraton a nie sprint.
Dziękuję jeszcze raz. Życzę Wam spokojnych Świąt, szalonego Sylwestra, ja też przechodzę na rozwojową dietę, będę podsumowywać swój rozwój dlatego zobaczymy się 7 stycznia.

MAGDA ADAMCZYK

11 Komentarze

 1. Jacek pisze:

  Dziękuję za Twoją pracę 🙂 Jesteś niesowita i bardzo zorganizowana.

 2. Sylwia pisze:

  Najpiękniejszych Świat Bożego Narodzenia, wielu miłych chwil na ten szczególny czas, radości i miłości, a Nowy Rok zaskoczy wszystkim tym, czego lakniemy i tym, co sprawi, że nasze życie będzie po prostu dobre.
  Wszystkiego najlepszego 🎄🎄🎄

 3. aldona wysocka pisze:

  Dzień dobry
  dziękuję za życzenia i również je odwazajemnuam,.niezmiernie cieszę się ze trafiłam na Twoje wykłady Magdo.,mam nadziej że mogę mówić po imieniu.ja jestem Aldona…Twoja wiedza w przedstawiona w krotkim wykAldonaladzie pomaga mi zebrac moja wiedze ,doswiadczenie zyciowe w zwarta calosc.i lepiej zrozumiec siebie i innych.lepiej żyć.pozdrawiam sredecznie i bardzo dziekuje aldona

 4. Alicja P pisze:

  Magdaleno, dziekuje za wszystkie filmy,…zawsze mam wrazenie, ze odgadujesz o czym chcialabym od Ciebie uslyszec, jaki temat chcialabym abys poruszyla….
  Ode mnie duza porcja serdecznej wdziedznosci wraz z zyczeniami radosnych Swiat Bozego Narodzenia i szczesliwego Nowego Roku dla Ciebie i calej Twojej rodziny
  Alicja P

 5. Anka pisze:

  Lepsze poznanie siebie, m.in dzięki wiedzy, którą świetnie przekazujesz – to mój sukces 2018 r.
  Dzięki za dobrą robotę. Fajnie, że jesteś.

 6. Dorota pisze:

  I ja bardzo dziękuję za wszystkie filmy! Oglądam i słucham od kilku miesięcy, czekam z ciekawością na kolejny poniedziałek 🙂 Bardzo się cieszę, że Panią „poznałam”, podziwiam wiedzę, pasję i umiejętność podania 🙂 Życzę najlepszego 🙂 Do miłego zobaczenia :))) Dorota

 7. An pisze:

  Jak rozstać się z życiem, w którym pozornie jest ciepło i bezpiecznie, a w którym wnętrze płacze ? Trudne to, gdy funkcjonuje się w misternej siatce zależności. Niemożliwe?

 8. MangaAgata pisze:

  Ja również Ci dziękuję i życzę samych sukcesów w Nowym Roku 2019! Co bym chciała przepracować w najbliższym czasie? Planowanie czasu w sytuacji, gdy pracuje się w domu, zdalnie jako copywriter 🙂

  Pozdrawiam!

 9. Adam pisze:

  Jak się zachować będac pracownikiem wykorzystywanym przez pracodawcę zatrudniającego ludzi nielegalnie i żerujący na niewiedzy takiej osoby.

 10. Rafał pisze:

  Witaj,
  Nie znam wszystkich Twoich filmów, często jednak odnoszę sukces w tym co robię, bo przygotowuję się odpowiednio do spotkań z innymi, negocjacji itp. Jeżeli zrobiłaś już o tym materiał to wspaniale, cieszę się że to również doceniasz, jeśli myślisz o tym … to czekam z niecierpliwością 🙂
  Rafał

 11. Arcyluj Damian pisze:

  Cześć, dzięki i dożywotnie propsy.
  Ciekawym tematem mógłby być dualizm korpuskularno-falowy jako metafora zmienności ludzkich zachowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *