Podziękowania, Podsumowanie i Plany na 2021 r. :)

Dzisiaj chcę krótko podsumować najważniejsze dla mnie tematy, które pojawiły się na Selfmastery w 2020 r. Chcę też podzielić się z Wami planami na 2021 r. i…. bardzo Wam podziękować😊

Zanim podsumuję i podzielę się planami na 2021 r. chcę Wam wszystkim bardzo podziękować. NAPRAWDĘ. W czasie tych paru lat prowadzenia kanału Selfmastery doświadczyłam tylu miłych chwil, tylu przebłysków, rozmawiałam z tyloma ciekawymi ludźmi, przeczytałam tyle Waszych mądrych i kreatywnych komentarzy, maili, wiadomości na Facebooku, że spokojnie mogłabym z tego wszystkiego zrobić kolejnych 150 filmów. Dlatego bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście częścią Selfmastery i już teraz, już dzisiaj cieszę się na kolejny rok razem.

Ale zanim opowiem o tym, co czeka nas w 2021 roku opowiem krótko o tym, co dla mnie osobiście było najważniejsze w mijającym roku w kontekście tematów, które były poruszane na Selfmastery, bo kilka z nich naprawdę miało na mnie ogromny wpływ. Na pewno takim tematem był temat unikania przez duchowość. Poza tym temat cienia, autorytetów, też temat życiowego celu i dojrzałości czy niezależności emocjonalnej. TDla mnie osobiście te tematy były najważniejsze. Temat omijania przez duchowość pokazuje, że nie ma drogi na skróty. Że duchowość, która pogardza psychiką człowieka czy ciałem człowieka jako czymś niższym, gorszym to nie jest żadna duchowość. I będziemy musieli najpierw załatwić to, co jest do załatwienia, zamiast z marszu udawać świętych. Świetnie w ten temat wpisuje się też temat cienia – jako wstęp do duchowości. Koncepcja cienia pokazuje, że jednak tacy świeci nie jesteśmy jak nam się wydaje i być może warto byłoby ten fakt zaakceptować i mu się przyjrzeć. Nasz gniew, lęk, nienawiść, moc – wszystkie mogą być ukryte w cieniu i nie ma w tym nic złego. Wszystko sprowadza się do tego, co z tym zrobimy i jak to wykorzystamy. Też temat autorytetów był dla mnie szczególnie ważny, bo zdecydowanie przypomniał mi o tym, że pewne rzeczy musimy po prostu zrobić sami a jeżeli będziemy się od tego uchylać, jeżeli będziemy unikać życia, oddawać odpowiedzialność to staniemy się po prostu neurotykami, którzy niby wiedzą, że mają ogromny potencjał, ale go nie wykorzystują, bo nie czują, że są w ogóle do tego zdolni. Jeżeli przyjmiemy jako swoje wyzwanie i obowiązek, misję wyjścia życiu na przeciw to będziemy mogli wziąć się za odkrywanie naszego celu w życiu a to pozwoli nam przejść od zależności do dobrze rozumianej niezależności i w efekcie do dojrzałości, która umożliwi nam tworzenie lepszych relacji ze sobą i z innymi ludźmi. To się zapętla, to wszystko się łączy. Nie wyobrażam sobie pójścia dalej w rozwoju bez tych tematów. I zachęcam Was wszystkich bardzo mocno do zgłębiania tematów o jakich mówię. Nie chodzi mi o to żebyście zatrzymywali się na tym, co mówię w filmie. Te tematy są bardzo obszerne, bardzo głębokie. Ja zawsze staram się wyciągać esencję, ale to, co mi się wydaje ważne, nie zawsze musi być ważne dla Was. Dlatego samo obejrzenie filmu nie powinno zastępować własnej pracy w zgłębianiu tematu. I jeżeli mogłabym sobie czegoś życzyć w nowym roku to byłoby to właśnie to – żeby społeczność Selfmastery na własną rękę zgłębiała poruszane tutaj tematy😊

A co będzie w 2021 r.? Na pewno dalej będę chciała opierać Selfmastery bardziej na fundamencie zrozumienia niż sugerowania rozwiązań. Poza tym szykuje się parę rzeczy. Wiele osób zwracało mi uwagę na to, że warto byłoby umieścić dźwięk nagrań w formie podcastów na przykład na Spotify, myślę, że to będzie do zrobienia jak dowiem się jak to się robi, bo to jest świetny pomysł:) Kolejna rzecz o jakiej myślałam to stworzenie grupy Selfmastery na Facebooku, to mi się wydaje naprawdę bardzo fajny pomysł, szczególnie w kontekście wzajemnego wspierania się w rozwoju, ale nie wiem – dajcie znać czy to jest coś czego w ogóle potrzebujecie. Poza tym jestem w trakcie tworzenia kursu online, mam nadzieję, że skończę go do czerwca, ale nie będę na razie niczego zdradzała, przyjdzie na to czas. Poza tym jak zwykle będę nagrywała filmy, zobaczę jak będzie z regularnością, bo kurs online i praca nad nim plus praca z Klientami w coachingu to są dla mnie w tej chwili priorytety, ale będę się starała nagrywać filmy w miarę regularnie. A nowy rok zaczniemy od filmiku na temat…społeczeństwa.  

Z mojej strony na dzisiaj to tyle, mam nadzieję, że spotkamy się w nowym roku. Napiszcie proszę o tym jakie tematy były dla Was najwżniejsze. Jakie zmiany nastąpiły w 2020 r, jakie przełomy. Co było dla Was szczególnie ważne, otwierające oczy. Chętnie poczytam o tym, co u Was 🙂 A tymczasem wszystkiego dobrego w nowym roku i do zobaczenia!

MAGDA ADAMCZYK

6 Komentarze

 1. Danuta pisze:

  Dziękuję Madziu serdecznie za wszystkie spotkania w tym roku. Tak mi to już weszło w krew, że czekam z niecierpliwością na każdy nowy odcinek. Słucham, myślę, robię notatki , analizuję i czasem widzę coś zupełnie z innej perspektywy, takiej nie mojej. I to jest chyba najbardziej dla mnie interesujące. Coś nowego. Wielu bliskim poleciłam już Selfmastery, Właściwie każdy poruszany temat mnie interesuje. Sposób przekazania jest dla mnie bardzo dostępny i taki przejrzysty. Równoczesny tekst i lista książek, z wszystkiego tego korzystam.
  Z pewnością nie potrzebujesz kolejnych pochwał i uznania, ale chcę też od siebie przekazać wyrazy szacunku. Pomimo, że w tym roku obchodziłam siedemdziesiąte urodziny, to dzięki Tobie czuję się nadal jak uczennica, która ma jeszcze wiele do odkrycia.
  Dziękuję bardzo i życzę dużo radości w Nowym Roku.
  Danuta

 2. Celina Jablonska pisze:

  Dziendobry Pani Magdo. czekam na pani filmiki zawsze. Śledzę panią już dosyć długo. Podpowiada mi Pani zawsze bardzo istotne kwestie mojego życia. Zmusza do refleksji i zastanowienia się nad samą sobą. Porusza Pani bardzo ważne tematy dla człowieka.
  Jeśli chodzi o Facebook to nie podoba mi się ten pomysł. Ja np nie należę do FB. Nie znajduje tam nic ciekawego a jeśli już to jest to w tak małej dawcę i tak powierzchownie, ze naprawdę uważam to miejsce za złodzieja czasu. W dodatku te komentarze wszystkich…. czasem lepiej ich nie czytać naprawdę.
  Dla mnie najbardziej uderzającym tematem w tym roku był temat cienia. Zaczęłam tez prowadzić zeszyt w którym zapisuje swoje myśli. Brakuje mi czasu bo mam malutkie dziecko. Mam nadzieje ze z czasem będzie go coraz więcej.
  Moim problemem, tak myśle, jest kompleks niższości. Szczególnie jeśli chodzi o wygląd. Sama dobrze jeszcze siebie w tym nie rozumiem ale to jest coś nad czym chciałabym głębiej się zastanowić i się zrozumieć. Jestem przez to zazdrosna i nie do zniesienia dla mojego męża. Ktoś pomyślałby sobie:” jak to , kobieta 43 letnia ma takie problemy?” A jednak… i dobrze ze następny film będzie o społeczeństwie bo jak wynika z mojego problemu ma ono ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sadze ze dużo kobiet dziś cierpi z tego powodu. Uroda ma dziś ogromne znaczenie. Juz młode kobiety 30 letnie nie akceptują pierwszych zmarszczek, udają się po zastrzyki z botoksu… Dlatego jeśli kiedyś chciałaby pani głębiej poruszyć ten temat to bardzo bym była Pani wdzięczna.
  Chciałam tez podziękować pani za pani prace która jest dla wielu ludzi bardzo cenna. Dla mnie tak jest, wiec na pewno i dla innych. Zawsze zachęcam znajomych i przyjaciół na wysłuchanie jakiegoś filmiku ale zauważyłam ze niewielu ludzi jest zainteresowana tak głębokim rozwojem osobistym. Ludzie wola żyć swoim starym życiem bo jest już dobrze znany.. rozwój jest trudny. Wymaga wysiłku. A człowiek jest leniwy i woli żyć po omacku…

 3. Joanna pisze:

  Witam, bardzo mi się podobają pani materiały na you tube. Jestem skoncentrowana na rozwoju osobistym i duchowym oraz intelektualnym. Mając wymagającego męża i dwójkę dzieci nie jest to proste w wirze codzienności. Poznaję swoją emocjonalność jako otwartą księgę informacji, a nie czegoś niepożądanego-jak w przeszłości. Jestem osobą głodną wiedzy i poparcia naukowego zagadnień, gdyż tym trybem rozumuje rzeczywistość otaczającą mnie, oczywiście nie wyłączając duchowości. Emocjonalność dla mnie poprzez niedobre wzorce z dziecinstwa, rany i krzywdy było terytorium nieokiełznanym wręcz niechcianym. Zaczęłam ogarniać tą część mojej osobowości, lecz jeszcze wiele przedemną. Zaczęłam lepiej rozumieć moją duchowość na czym bazowała do tej pory a czym jest i może być w przyszłości, wielką pomocą, jeśli dobrze zrozumianą i przeżytą. Czerpałam również z innych źródeł, które dopełniały mój głód zrozumienia siebie w stanie m. in. depresji. Ks dr. Krzysztof Grzywocz bardzo dobrze wyjaśnia od strony psychologii człowieka po kolei wszystkie Stany emocjonalne. Mnie interesowały te trudne uczucia, których nierozumialam i odrzucałam. Teraz wiem, że błędnie. W tym momencie fascynuje mnie Dale Carnagie i jak się nie martwić oraz nowy dla mnie dział komunikacja, w której robiłam mnóstwo błędów. Jak pani lubię czytać, a ostatnio więcej słuchać książek, ponieważ mam dużo czasu za kierownicą tira i nie chce go marnować na zbytki.

 4. Julia pisze:

  Bardzo lubię słuchać Panią ,szacunek dla Pani wiedzy .Czekam na nowe odcinki .Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021 ,zdrowia ,zdrowia .Julia.

 5. Zyczenia Noworoczne pisze:

  To ja Ci dziekuje Kochana Magdo za wszystkie Video, ktore dla mnie/dla nas przygotowalas. Prezentacje i tematy byly szalaenie interesujace, co wiecej – przygotowane prfekcyjnie przez Ciebie. Wlasciwie to kazda prezentacja byla dla mnie ogromnue ciekawa, ale chyba o cieniu i autorytetach – the best! . Szczerze dziekuje i do zobaczenia w przyszlym roku.
  Pozdrawiam z Italii i zycze dobrego roku
  Joanna Bugajska Choo

 6. Dorota pisze:

  Super, grupa na Facebooku jest swietnym pomyslem. Mogli bysmy powymieniac sie doswiadczeniami, w jaki sposob radzimy sobie na codzien ze zmianami w swoim zyciu. Dla mnie osobiscie jest to moze nie trudne , ale czasami troche czuje sie jak Dziecko we mgle , gdyz sluchajac po wiele razy wykladu na jakis temat , staram sie go wprowadzic w zycie, ale … niestety, o ile teoria wydaje mi sie bardzo oczywista i prosta, o tyle z praktyka nie jest juz tak prosto. Czasami sie po prostu gubie sama z soba , dokonujac wyborow , mimo , ze wydaje mi sie iz wiem jak to zrobic, wiem, czego chce , ale w opraktyce podejmujac jakas decyzje nie dokonca jestem pewna, czy podejmuje ja slusznie . To znaczy , na pewno moje wybory juz od dlugiego czasu sa zupelnie inne , gdyz moja swiadomosc jest na zupelnie innym poziomie. Moje patrzenie na otaczajacy mnie Swiat , ludzi i wszystkiego, co mnie otacza jest nieporownywalnie na wyzszym poziomie, zanim zaczelam sluchac Twoich wykladow Magdo. Jednak mam czasami jakis niedosyt pewnosci , czy postepuje slusznie, mimo , ze wiem i czuje , ze tak wlasnie robie … Wiem, troszke to zawile ,… Jednak , co moge powiedziec, to to, ze moja zmiana , i to bardzo odczuwalna zaczela sie od rozprawieniem sie ze swoim EGO . Od tego wszystko nabralo w moim zyciu ogromnego przyspieszenia . Wlasciwie to mi otworzylo oczy na wszystko i od tego sie zaczelo .Wszystkie wyklady mi sie podobaja, bo z kazdego mozna cos wyciagnac, czegos sie dowiedziec i wykorzystac w swoim rozwoju . Jednak Ja zaczelam od tego , z czym mialam chyba najwiekszy problem, o ktorym nie zdawalam sobie sprawy ( niby czulam , ze cos jest nie tak , ale nie potrafilam sobie poradzic , wytlumaczyc, zrozumiec ). , czyli Ego i Cien. Sluchalam ich wiele razy i za kazdym razem odkrywalam cos nowego. Z reszta slucham ich do tej pory , co jeszcze : Bezwarunkowa milosc, Relacje, Akceptacja siebie, zadowalanie innych, swiadomosc i nieswiadomosc, podswiadomosc, sabotaze, akceptacja niepewnosci , antykruchosc ect. Co moge jeszcze napisac , wlasciwie powiem tak, ide przez zycie i napotykajac na jakies trudnosci siegam do Twoich wykladow , w zaleznosci z czym sie zmagam w obecnej chwili swojego zycia . Moje zycie nie wyglada juz jak wczesniej , moze nie jest idealne, moze popelniam bledy , ale zyje swiadomie , podejmuje decyzje swiadomie, popelniam bledy swiadomie , naprawiam je swiadomie ,, a najwazniejsze , ze akceptuje to wszystko swiadomie … Jest mi po prostu dobrze … i dziekuje Ci Magdo za to ze Jestes . Szczesliwego Nowego Roku , pelnego milosci , ciepla , wartosciowych ludzi wokol siebie , spelniania sie kazdego dnia w swojej pracy … Pozdrawiam serdecznie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *